Przesuwne okno w kuchni

0
1417
Przesuwne okno w kuchni

Okna w kuchni są jednymi z ważniejszych elementów. To przez nie do pomieszczenia wpada dzienne światło, dzięki któremu w tym wnętrzu pojawia się dobra atmosfera, zachęcająca do tego, by odprężyć się przy filiżance kawy. Zanim postawimy dom, warto już na etapie projektu zastanowić się nad tym, jakie okna w kuchni będą najlepsze. Stolarka okienna powinna gwarantować wygodę korzystania z tego pomieszczenia. Okna kuchenne nie tylko wpuszczają światło, ale również odpowiadają za wentylację i wpływają na wygląd tej przestrzeni. Podczas dokonywania wyboru, warto mieć na uwadze układ kuchni, wielkość okna, a także to, w jaki sposób się je otwiera.

Po pierwsze funkcjonalność

Jeśli dom jest otoczony zielenią, warto wybrać duże okna, dzięki którym będziemy mogli codziennie podziwiać piękny widok. Duża stolarka okienna sprawdzi się także wtedy, gdy zamiast tradycyjnej kuchni jest aneks kuchenny, połączony z jadalną, bądź z salonem. W przypadku gdy kuchnia nie jest otwarta, lepszym wyborem może być mniejsze okno, przez które jednak w dalszym ciągu będzie wpadać dużo dziennego światła.

Warto także zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest zrobione okno. Do wyboru są okna drewniane, aluminiowe, i z PVC. Największym zainteresowaniem cieszą się okna z PVC, gdyż są to okna dobrej jakości i w przystępnej cenie. Stolarka ta jest odporna na warunki atmosferyczne, łatwo utrzymać ją w czystości i jest wytrzymała. Ponadto można ją dobrać w wielu wzorach i odcieniach, więc uda się ją dopasować do każdej kuchni.

Pamiętając o tym, że w kuchni nierzadko panuje wysoka temperatura i wilgotność, należy wziąć pod uwagę cyrkulację powietrza i bezproblemową obsługę okna. Ważne jest to, by można było w kilka chwil przewietrzyć to pomieszczenie, usunąć z niego nadmiar wilgoci, a zarazem zatrzymać w nim ciepłe powietrze.

Okno przesuwne

Okna te są funkcjonalne i wygodne. Obsługa polega na przesunięciu skrzydła, bez konieczności otwierania go do wnętrza. Takie okno zapewnia ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni, a także wygodną obsługę, co ma szczególnie duże znaczenie, gdy okno znajduje się przy zlewie.

Wybierając okno przesuwne, można wietrzyć kuchnię bez konieczności odsuwania różnych rzeczy, które stoją na parapecie, bądź na blacie. Specjalne okucia umożliwiają odsunięcie stolarki o kilka milimetrów, dzięki czemu pozbędziemy się wilgoci i zapachów, a jednocześnie kuchnia się nie wychłodzi.

W sprzedaży są też dostępne okna, których jedną część można przesuwać, a drugą otwierać klasycznie do wewnątrz.

Idealne okno do kuchni małej i dużej

Okna przesuwne Patio Light pozwalają najbardziej efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Po otworzeniu skrzydło chowa się w sposób równoległy i nie zajmuje miejsca w kuchni. Innowacyjny system okuć i nożyc ślizgowych zapewnia wysoką szczelność górnej części stolarki. Poza tym dzięki temu można lekko przesuwać skrzydła. Na uwagę zasługuje też ergonomiczna konstrukcja. Okna te obsługuje się tak samo, jak te uchylno-rozwierne.

Okna te są dostępne w bogatej palecie kolorów, dlatego też bez trudu uda się je dopasować do stylu i kolorystyki, w jakim utrzymane jest wnętrze, czy elewacja domu. W ofercie najlepszych firm jest ponad 50 różnych odcieni dla okien Patio Light. Stolarka ta zabezpiecza także przed włamaniem. Ryglowanie występuje tutaj na całym obwodzie skrzydła, co utrudnia wejście. Poza tym stolarkę tę można podpiąć do domowej centrali alarmowej.

Okna przesuwne to wybór zarówno praktyczny, jak i gwarantujący doskonałe efekty wizualne. Jeśli już wiemy, które okno znajdzie się w naszej kuchni, warto zastanowić się także nad dodatkami. Jeśli wybierzemy okno przesuwne, wtedy możemy w dowolny sposób zadbać o aranżację tego pomieszczenia. Dotyczy to zarówno miejsca pod oknem, jak i parapetu.

Zupełnie inaczej będzie natomiast wtedy, gdy rozważymy zamontowanie tradycyjnych okien ze skrzydłem uchylno-rozwiernym. Przy oknach przesuwnych nie musimy zastanawiać się nad tym, czy chcemy przechowywać przy takiej stolarce wiele podręcznych przedmiotów, czy też nie. Możemy je otwierać bez konieczności przesuwania przedmiotów, które znajdują się przed oknem.

Więcej: https://oknotest.pl/artykuly-i-wiadomosci-branzowe/vetrex/przesuwne-okno-w-kuchni