Migrena

0
1786

Migrena potrafi bardzo skutecznie zatruć życie chorującej osoby. Bardzo często potrafi ona nawet wykluczyć chorego z normalnego życia. To właśnie dlatego, jak najszybciej należy udać się do odpowiedniego i profesjonalnego lekarza, który posiada doświadczenie w leczeniu migren. Tylko on jest w stanie wskazać ewentualną przyczynę i ułożyć leczenie tak, aby ulżyć choremu. Aktualnie stosuje się lekarstwa, które przerywają połączenie z mózgiem i obkurczają powiększone podczas migreny, naczynia krwionośne.
Bardzo często jednak sam ból głowy nie jest jedynym objawem migreny. Chorzy bardzo często uskarżają się na mdłości, światłowstręt, sztywnienie karku oraz mięśni, a także niemożność opuszczenia łóżka.
Takie osoby bardzo często mają problemy ze znalezieniem oraz utrzymaniem pracy. Migrena zazwyczaj trwa od kilku do kilkudziesięciu godzin i może pojawiać się nawet raz w tygodniu. W niektórych, skrajnych przypadkach, może to być jeszcze częściej. To właśnie dlatego nieleczona migrena potrafi skutecznie zatruć życie, a także i leczona nie daje stu procentowej skuteczności wyleczenia. Warto jednak podjąć jakiekolwiek działanie, mające na celu obniżyć ból.

Migrena – podstawy i przyczyny, czyli dlaczego migrena w ogóle się pojawia?

Migrena to bardzo tajemnicza choroba i zasadniczo trudno znaleźć jej podłoże. Bardzo często lekarze mówią o tym, że zachorowalność na migrenę jest uwarunkowana genetycznie. Chodzi mniej więcej o to, że skłonność do migreny można odziedziczyć. Istnieje więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że jeśli któreś z rodziców choruje na migrenę, skłonność do tej przypadłości odziedziczy także dziecko.
Migrena może być jednak łączona także z innymi, cyklicznymi wydarzeniami. Na przykład bardzo często migrena występuje w połączeniu z miesiączką. Występuje ona wtedy najczęściej przed lub po krwawieniu i trwa od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin. Jej leczenie polega wtedy na wizycie u ginekologa i wyrównywaniu stężenia hormonów, które produkowane są głównie podczas miesiączki.

http://www.zrodlozdrowia.pl/