Pierwszy raz chłopaka

0
1667

Pierwszy stosunek płciowy to bardzo ważne przeżycie, zarówno dla dziewczyny, jak i dla chłopaka. Oczywiście trzeba być do niego odpowiednio przygotowanym, a przede wszystkim, w pełni gotowym psychicznie. Nigdy nie wolno ulegać presji otoczenia, ani przystępować do niego tylko dlatego, że chce tego jedna ze stron. Jest to bowiem bardzo ważne życiowe doświadczenie, które będzie obecne przez całe życie i może rzutować na dalsze doświadczenia seksualne. To dlatego zaleca się, aby pierwszym partnerem seksualnym była osoba, której naprawdę się ufa i do której żywi się uczucie. W przeciwnym razie warto poczekać aż na horyzoncie pojawi się właściwa osoba. Warto pamiętać o tym, że inicjacja seksualna to nie wyścigi i na każdego przyjdzie odpowiednia pora. W tego typu wydarzeniach, nigdy nie należy się spieszyć, ani podejmować gwałtownych decyzji. Warto kierować się głosem własnego serca, ale także, a może i przede wszystkim, głosem zdrowego rozsądku.

Pierwszy raz chłopaka – ile trwa pierwszy stosunek?

Bardzo często jest to uwarunkowane genetycznie. Zależne jest w dużej mierze od ogólnej kondycji organizmu oraz wytrzymałości. U jednym stosunek może trwać dosłownie chwilę, a u innych będzie mieścił się w normalnych ramach czasowych, czyli w około kilkunastu minutach.
Oczywiście może zdarzyć się tak, że pierwszy stosunek seksualny będzie znacznie krótszy od pozostałych i jest to jak najbardziej normalne. Głównie dlatego, że z każdym kolejnym zbliżeniem, organizm się przyzwyczaja do nowych bodźców i coraz lepiej sobie z nimi radzi. Młody mężczyzna może mieć problem z wytrzymywaniem tak długo, także ze względu na gwałtowne pobudzenie i nieumiejętność panowania nad podnieceniem. Na całe szczęście kwestia ta prawie zawsze ulega zmianie i już po kilku stosunkach, ich długość może mieścić się w normalnych ramach czasowych.
Przede wszystkim nie można brać do siebie tego, jeśli stosunek będzie trwał zbyt długo i liczyć na wyrozumiałość partnerki, która także powinna okazać zrozumienie i wsparcie.

http://www.nailsworld.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMigrena
Następny artykułDepilacja męska