Depilacja męska

0
1797

W dzisiejszych czasach mężczyźni również dbają o swój wygląd. Stąd bierze się też usuwanie owłosienia nie tylko z miejsc intymnych ale także, klatki piersiowej, pleców, brzucha i pod pachami. Wszystkie metody depilacji mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. W dużej mierze o tym, jakiej metody będziemy używać decyduje nasze owłosienie. Niektórzy posiadają słabe owłosienie, inni natomiast bujne.
Depilacja męska – metody depilacji u mężczyzn
Najpopularniejszą metodą golenia wśród mężczyzn jest maszynka, bez różnicy czy to jest jednorazowa czy elektryczna. Główną zaletą maszynek jest to, że umożliwiają nam bezbolesne i szybkie pozbycie się owłosienia w czasie kąpieli. Jednak maszynki mają też swoje minusy. Taki efekt pozbycia się owłosienia nie będzie trwał długo, a przy częstszym goleniu się nasze owłosienie będzie odrastało dużo szybciej niż ostatnio.
Kolejną metodą jest depilacja laserowa. Z depilacji laserowej korzystają przede wszystkim mężczyźni, którzy posiadają bujne owłosienie na całym ciele. Taki zabieg ma na celu zniszczyć komórki mieszka włosowego, z którego powstają włosy, co powoduje zahamowanie ich wzrostu. Po kilku takich zabiegach włosy na ciele rosną wolniej, aż w końcu nie pojawiają się w ogóle. Jeżeli chodzi o minusy takiej depilacji laserem, to może być ona bolesna, przy grubych i mocnych włosach. Również do takiego zabiegu może zniechęcić nas cena.
Sposób na męską depilację to również pianki i kremy do depilacji. Te kosmetyki mają większe zainteresowanie wśród kobiet. Mężczyźni z reguły mają mocniejsze i grubsze owłosione od kobiet. Jednak obecnie coraz więcej takich produktów jest przeznaczanych dla mężczyzn. Może dzięki temu ten produkt zyska również większe zainteresowanie u panów. Jednakże efekty nie są trwałe, a gładka skóra utrzymuje się tylko przez kilka dni.
Depilacja woskiem jest najbardziej skuteczna i jej efekty widać nawet do 4 tygodni. Taka depilacja dla panów z dużym owłosieniem jest bardzo bolesna, ponieważ włosy są usuwane razem z cebulkami.

http://www.fitnesstube.pl/