Oddech świeży jak z reklamy

0
1498

Telewizyjne reklamy krzyczą, że wystarczy zjeść tabletkę, aby pojawił się świeży oddech. Jest to dolegliwość bardzo uprzykrzająca życie, zarówno nasze, jak i osób z którymi rozmawiamy czy całujemy się. Nie da się zaprzeczyć, że nieświeży oddech to coś bardzo odpychającego. Dlatego wiele osób walczy z tym. Raz się udaje, a raz ponosimy zupełną klęskę.

Jakie są możliwe przyczyny nieświeżego oddechu?
Wiele osób zaczyna swoją terapię od końca, czyli próbujemy zamaskować nieświeży oddech. Niestety ta droga nie jest właściwa, ponieważ dopóki nie zlikwidujemy przyczyny, to nigdy nie pozbędziemy się problemu.
Główne przyczyny problemu brzydkiego zapachu z ust to:
– niewłaściwa pielęgnacja,
– stany zapalne w jamie ustnej, zmiany grzybicze i afty,
– choroby zębów i dziąseł,
– nie usunięty kamień nazębny,
– problemy z układem trawienia,
– chore migdałki.

Od czego zacząć działanie?
Priorytetem jest wizyta u lekarza stomatologa. Specjalista sprawdzi stan naszego uzębienia i dziąseł. Ściągnie kamień z zębów i sprawdzi czy nie mamy żadnych stanów zapalnych w jamie ustnej. Jeśli będziemy mieć pewność, że wszystko jest w porządku, a problem nadal będzie nie rozwiązany, należy dobrze zastanowić się nad naszą pielęgnacją.

Jak powinna wyglądać higiena jamy ustnej?
Jest kilka podstawowych kroków w pielęgnacji zębów, które bezwzględnie należy stosować minimum dwa razy dziennie.
1. Nitkujemy bardzo dokładnie przestrzenie międzyzębowe, według instrukcji którą można znaleźć na opakowaniu lub w internecie. Jest to najczęstsza przyczyna problemu, ponieważ nieusunięty pokarm między zębami rozkłada się, co jest powodem nieprzyjemnego zapachu w buzi.
2. Bardzo dokładnie szczotkujemy zęby 2-3 minut. Prawidłowo zęby powinno myć się częściej niż dwa razy dziennie.
3. Płuczemy jamę ustną płynem z dobrym składem. Tutaj bardzo ważne jest aby płyn nie zawierał cukrów ani innych substancji, które pozostając w naszej buzi zamiast nam pomagać mogłyby tylko pogorszyć sprawę.

Jeśli powyższe sposoby nie dają efektów należy wybrać się do lekarza ogólnego i dalej szukać przyczyny, bo jakaś z pewnością jest.

http://www.zdrowieinatura.pl/