Nowe Trendy Ślubne na Lato 2019

0
3643
Nowe Trendy Ślubne na Lato 2019

Z pewnością jako nadchodząca panna młoda na bieżąco obserwujesz modę ślubną, chcesz przygotować się do tego wyjątkowego dnia jak najlepiej i z odpowiednim zapasem czasu. Przeglądasz dostępne suknie ślubne i starasz się znaleźć swoją wymarzoną. Lato 2019 z pewnością zaskoczy Cię pod wieloma względami. Przed nami sporo nowości i zmian. Bez obaw – nie zrezygnujemy z tego co sprawdzone i popularne do tej pory.

Minimalizm polubił suknie ślubne

Można spotkać wiele opinii, że to właśnie ostatni ślub książęcej pary, a dokładniej sukienka Meghan Markle miała bezpośredni wpływ na promocję minimalistycznej sukni ślubnej. Okazuje się jednak, że obecnie wiele kobiet decyduje się na nowoczesny szyk i co najważniejsze swobodną prostotę. Stąd możemy spotkać wiele eleganckich sukienek w bieli wykonanych z gładkich materiałów, które podkreślają sylwetkę kobiety. Taka minimalistyczna wersja sukni ślubnej jest skromna, a nawet ascetyczna, dlatego należy dopełnić stylizację decydując się na wyraziste buty ślubne, biżuterię lub wyszukane dodatki do włosów.

Dekolt w kształcie litery „V”

Jeżeli należysz do niskich kobiet, masz okrągłą lub kwadratową twarz albo zwyczajnie zależy Ci na wysmukleniu swojej sylwetki to sukienka z dekoltem w kształcie litery „V” (v-neck) to doskonały wybór. Długi dekolt w szpic, to również doskonałe wpasowanie się w trendy na lato 2019.

Kokardy hitem sezonu?

Mocny detal w postaci kokardy to bez zastanowienia hit sezonu ślubnego 2019. Mogą być rozmieszczone w wielu miejscach. Duże, małe, w formie wiązania, doszytej ozdoby lub paska. Gdzie można je spotkać najczęściej? Obecność w pasie podkreśli doskonale talię, umiejscowienie w okolicach dekoltu i ramion wyeksponują górę, a jeżeli znajdą się na plecach to dodadzą elementu zaskoczenia w porównaniu do przodu.

Suknia ślubna na ramiączkach

Postawienie na taką suknię podkreśla szyję, dekolt oraz linię ramion. Wysmukla górną partię ciała. Takie sukienki często występują w postacią pięknych balowych kreacji, a także jako nowoczesne sukienki w tzw. stylu bieliźnianym. Ich cechą wspólną jest dekolt w kształcie litery „V”.

A może peleryna?

Jeżeli rozważamy okrycie naszej sukienki to musimy pamiętać w 2019 roku o pelerynie. Jak się okazuje doskonale łączy ona walory praktyczne i estetyczne. Podkreśla dostojność oraz zakrywa plecy, ramiona, dekolt w takich przypadkach, kiedy nasza kreacja eksponuje za wiele naszego ciała, np. W trakcie uroczystej ceremonii.

Bufiaste rękawy

Nadal w modzie zauważalna jest inspiracja latami 80. Stąd właśnie trend na przeskalowaną linię ramion i szerokie rękawy. Cieszą się one dużą popularnością wśród sukien ślubnych z naciskiem na kobiecy i elegancki efekt. Nie mogą być jednak zbytnio przerysowane. Należy również pamiętać, że aby uniknąć ciężkiej sylwetki projektanci często decydowali się na transparentne materiały w przypadku sukien z szerokimi ramionami.

Suknia ślubna z piórami

Pióra w każdej postaci zawsze kojarzone są z szykiem i ekstrawagancją. To samo dotyczy sukienki panny młodej. Wybranie sukni ślubnej z piórami to dowód na znajomość trendów światowych oraz odważna decyzja. Najważniejsze jest jednak to, że rodzaje i wielkość zdobień może być naprawdę różna – zaczynając od okazałych piór, przez delikatne pierze, gęsto wyszywane, rzadsze czy równomierne rozmieszczenie. Jeżeli masz obawy przed zbyt odważnym wizerunkiem stawiając na pióra, czy frędzle, ale taki dodatek trafia idealnie w Twoje gusta, to możesz dodać klasy swojej stylizacji wybierając okrycie, np. etoli lub pelerynka z piór.