Pielęgnacja skóry, włosów i paznokci

0
1589

Każda kobieta marzy o pięknych i gęstych włosach, jednak w wielu przypadkach nasza fryzura znacznie odbiega od naszych marzeń. Częsta koloryzacja włosów, korzystanie z takich urządzeń jak prostownica czy lokówka, a nawet nieprawidłowa pielęgnacja, mogą sprawić, że nasze włosy stają się suche, łamliwe i rozdwojone. Dlatego bardzo istotna jest pielęgnacja skóry, włosów i paznokci.
Pielęgnację najlepiej zacząć od wewnątrz, brak witaminy H i B7 może powodować osłabienie naszej skóry, włosów i paznokci. Przesuszona i podrażniona skóra, kruchość płytki paznokcia czy wypadanie włosów to objawy spowodowane brakiem biotyny w naszym organizmie.
Skrzyp polny, olej z nasion wiesiołka i inne dobre produkty na wzmocnienie mogą okazać się niezbędne dla naszego organizmu. Wszystkie te rośliny są ogromnym źródłem cynku, magnezu, selenu, krzemu i soli mineralnych.
Skrzyp polny od dawna wykorzystywany jest w medycynie naturalnej. Doskonale się sprawdza w pielęgnacji włosów, skóry i paznokci, gdyż zawiera krzem, który nadaje włosom piękny blask, sprawia, że stają się silniejsze i zdrowsze. Krzem doskonale wpływa również na spowolnienie procesów starzenia się skóry, jak i poprawia stan płytki paznokcia.
Podobnie jak skrzyp polny, olej z nasion wiesiołka i inne dobre produkty na wzmocnienie stają się coraz bardziej popularne.
Pielęgnacja naszego organizmu jest bardzo ważna. Należy pamiętać, o tym że za stan brzydkich i zniszczonych włosów, suchej skóry i rozdwojonych paznokci odpowiedzialne są braki witamin w naszym organizmie. Dlatego pielęgnację należy zacząć od wewnątrz, a nie zewnątrz. Balsamy i kremy nawilżające zapewne poprawią jakość naszej skóry, ale tylko doraźnie. Dlatego bardzo istotne jest regularne przyjmowanie witaminy H i B7. Dobrym rozwiązaniem jest także korzystanie z naturalnych środków, takich jak napar ze skrzypu polnego czy nasion wiesiołka. Warto także zaznaczyć, że większość ziół poprawia nie tylko nasz wygląd, ale również leczy zapalenie dróg moczowych, uspokaja i działa przeciwbólowo.

https://www.uroda.info.pl/