Polańczyk – co warto zwiedzić?

0
6742

Polańczyk to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zaznać wiele możliwości jakie dają nam woda i góry. Ale zacznijmy od początku. Polańczyk to niewielka wieś, która znajduje się nad Jeziorem Solińskim w Bieszczadach.

Zatem już po tym krótkim opisie możemy spodziewać się przepięknych krajobrazów, które będą nam towarzyszyć każdego dnia. Dzięki temu dzisiaj ta wieś jest bardzo popularna wśród turystów i równie często przez nich odwiedzana. To skłoniło miasto do powstania wielu obiektów, dzięki którym możemy liczyć na nocleg. Jednak co wybrać? Oferta jest bardzo bogata jak na tak niewielką wieś.

Znajdziemy tu niewielkie, kameralne obiekty, ale również nowoczesne hotele. Jadać do Polańczyka musimy odpowiedzieć sobie w jakim celu tam w ogóle jedziemy. Bo jeśli są to cele czysto zdrowotne to warto wybrać sanatorium, w którym to będziemy mogli w pełni korzystać z panującego mikroklimatu, a przy tym korzystać z wielorakich zabiegów zdrowotnych czy rehabilitacyjnych.

Jeśli jedziemy tu po prostu wypocząć to warto poszukać czegoś w ofertach typu „pokoje gościnne” czy „kwatery prywatne”. Tu możemy liczyć na dość przystępne ceny. A te są o wiele wyższe jeśli zdecydujemy się na hotel. Koszta mogą być kilka razy wyższe, ale automatycznie możemy liczyć na o wiele więcej atrakcji, która się tam znajdują – mowa tu o basenie czy saunie. Atrakcje? Znajdziemy je zarówno w sezonie letnim (np. piesze wyprawy) jak i zimowym (np. jazda na nartach). Zatem możemy tu odpoczywać niezależnie od pory roku.