Busko-Zdrój: co warto tutaj zobaczyć?

0
5030

Jest idealnym miejscem do wypoczynku, szczególnie dla tych, którzy borykają się z reumatyzmem oraz z uciążliwymi chorobami skóry. Busko-Zdrój to popularny kurort oraz coraz ważniejszy ośrodek turystyczny, który przyciąga i ciekawymi atrakcjami, i coraz lepszym zagospodarowaniem.

Doskonale rozwinięta baza noclegowa sprawia, że każdy z nas znajdzie tu dla siebie dobre miejsce na nocleg, a malownicza okolica dostarczy nam wielu ciekawych pomysłów na krajoznawcze wycieczki. Jedno jest pewne – w tym kurorcie, leżącym na terenie województwa świętokrzyskiego, nikt nudzić się nie będzie. Nawet jeśli zrezygnujemy z wycieczek po okolicy, miło i pożytecznie spędzimy tu wolny czas.

Jakimi atrakcjami może nas oczarować ten popularny kurort?

Co warto zobaczyć w trakcie wypoczynku na jego terenie? Busko-Zdrój to uzdrowisko, które może się pochwalić ciekawą historią. Sięga ona czasów średniowiecza i ściśle wiąże się z klasztorem Norbertanek. Bo dawnych właścicielkach kurortu do dziś zachowała się tu cenna pamiątka, będąca dziś jednym z najważniejszych zabytków sakralnych na terenie tego uzdrowiska. To kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, który przyciąga m. in. ciekawa historią oraz interesującym wystrojem wnętrza.

Inny ciekawy kościół, który może oczarować miłośników architektury sakralnej, znajduje się nieco na uboczu. To kościół cmentarny pw. św. Leonarda, będący ciekawym przykładem drewnianej architektury. Obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po Busku jest też Park Zdrojowy oraz wizyta w klasycystycznych łazienkach, budowanych w latach 30-tych XIX stulecia.