Rewal – co warto zobaczyć?

0
2756

Rewal to miejscowość, która usytuowana jest na Pobrzeżu Szczecińskim. Każdego roku tłumnie odwiedza ją tysiące turystów, którym celem jest głównie wypoczynek. Biorąc pod uwagę fakt, że z roku na rok Rewal cieszy się dużą popularnością możemy zauważyć, że oferta noclegowa cały czas się zmienia, oczywiście na dobre. Przybywa coraz więcej ciekawych obiektów, z których możemy nawet nie wychodzić biorąc pod uwagę ilość atrakcji, które się w nich znajdują.

Przeglądając jednak ofertę noclegową Rewalu możemy zauważyć dużą ilość ofert typu „kwatery prywatne” czy „pensjonaty”. Te obiekty zazwyczaj znajdują się niedaleko lub w samym centrum miasta. Do swojej dyspozycji mamy pomieszczenia na poziomie adekwatnym co do kosztów. Są one bardzo popularne.

W centrum może być jednak dosyć głośno, dlatego też jeśli szukamy miejsca bardziej spokojnego warto poszukać czegoś na obrzeżach miasteczka. I tutaj zazwyczaj możemy znaleźć wille czy apartamenty. Znajdziemy tu także wspomniane wyżej obiekty – hotele, w których to znajduje się wiele atrakcji – SPA, baseny, sauny, kręgielnia i wiele innych. W deszczowy dzień zatem nie ma mowy o nudzie.

Rewal to przede wszystkim możliwość leniuchowania od rana na piaszczystej plaży. Wieczorem warto udać się na piękny zachód słońca, a także kupić świeżą rybę od rybaków, którzy już zdążyli wrócić do portu. Możemy wybrać się także do lokalnych restauracji, w których od razu to serwują świeże ryby. W Rewalu warto odwiedzić także amfiteatr, który w sezonie letnim jest cały czas „aktywny”. Odbywa się tu wiele koncertów czy przedstawień.