Ty też masz tarczycę

0
980
Ty też masz tarczycę

Uwielbiam moment, kiedy ktoś się dowiaduje, że ma tarczycę i myśli, że jest chory. A tarczyce posiada każdy człowiek. Co to jest tarczyca? Jest to gruczoł, który odpowiada za produkcję pewnych hormonów w naszym ciele. Przyjęło się mówienie o ludziach, którzy cierpią na pewne patologie związane z tarczycą, że „mają tarczyce”. W ostatnich latach coraz więcej osób cierpi na problemy związane z tarczycą i są to zazwyczaj nadczynność lub niedoczynność tego gruczołu. Nadczynność jest wtedy, kiedy tarczyca wytwarza zbyt dużą ilość hormonów, natomiast niedoczynność daje odwrotne efekty. Oba przypadki są groźne dla naszego organizmu i powodują wiele schorzeń.
Chora tarczyca nie boli, nie daje jednoznacznych znaków. Często objawy mogą być mylone nawet ze zwykłym zmęczeniem.
Nie rzadko osoby, które chorują na tarczyce nie wiedzą o tym wiele lat, a niedobór lub nadmiar hormonów skutecznie utrudnia im życie.
Jeśli masz jakieś niepokojące objawy, warto udać się do lekarza i przedstawić je. Może okazać się, że rzeczywiście zaczynamy mieć problemy z tarczycą, a im prędzej zaczniesz leczenie, tym szybciej poprawisz komfort swojego życia.
Osoby z chorą tarczycą cierpią przede wszystkim na senność, chroniczne zmęczenie, rozdrażnienie, nadwagę, która nie jest efektem złego odżywiania, ale i także spadek masy ciała powinien budzić podejrzenia. Wszystko jest zależne od tego, czy mamy niedoczynność, czy nadczynność tarczycy.
Podstawą są badania i nigdy nie powinniśmy z nimi zwlekać, jeśli rzeczywiście doskwierają nam jakieś niepokojące objawy.

http://www.kobietaimoda.pl/