Wielkanoc 2020 – jak będą wyglądać święta w tym roku? 

0
1532
wielkanoc

Wielkanoc 2020 będzie z pewnością różnić się od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. W związku z pandemią koronawirusa i obostrzeniami, które zostały wprowadzone do naszego kraju, nie możemy przebywać w skupiskach ludzi. Jak zatem będą wyglądać nasze święta?

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/wielkanoc-2020/

Wielkanoc 2020, a panujący koronawirus

Niestety wszystko w tym roku wskazuje na to, że w czasie zbliżających się świąt wielkanocnych nie będziemy mogli spotkać się w dużym gronie z rodziną. Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że cały czas ciężko jest mówić o tym, co czeka nas w najbliższym czasie. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że święta nie będą tak huczne jak wyglądało to do tej pory. 

Wielkanoc 2020 – kiedy przypada?

W tym roku Wielkanoc przypada na dzień 12 i 13 kwietnia. Obostrzenia, wprowadzone w naszym kraju nie zakazują nam tego, aby pielęgnować świąteczną tradycję wielkanocną. Jeśli nie możesz spędzić tego czasu z w gronie najbliższej rodziny, pomyśl, jak możesz sprawić, aby ten okres był dla nich wyjątkowy. Samodzielnie wykonaj dla nich prezenty na Wielkanoc, które razem z życzeniami wielkanocnymi zostawisz im pod drzwiami.

Co możesz wykonać?

  • Zajączki z roli po papierze toaletowym
  • Świeczka DIY wykonana ze skorupki po jajku
  • Zajączki wykonane z plastikowych sztućców
  • Pisanki – pozwól ozdobić dziecku je tak, jak sobie tego zapragnie
  • Stempelki z ziemniaków, które będą „udawać” pisanki

Jaka pogoda zastanie nas w czasie Wielkanocy?

Pogoda w czasie świat będzie mogła nas rozpieszczać ( przez okno oczywiście). W czasie świąt termometry mogą wskazać nawet 15 stopni, niestety nie obędzie się to bez opadów deszczu. Nie jest to jednak zmartwienie, bo najprawdopodobniej nadal nie będziemy mogli spacerować.Nie zmienia to jednak faktu, że zawsze milej popatrzeć przez okno, kiedy słoneczko pięknie świeci.