Co trzeba zobaczyć na Cyprze?

0
1167
Co trzeba zobaczyć na Cyprze?

Cypr staje się ostatnio bardzo popularnym kierunkiem na urlop. Sprzyjają temu zwłaszcza ceny takich podróży. Słysząc pochlebne opinie, sami chcemy przekonać się, czy warto.
Cypr – wycieczki w tym kierunku zdecydowanie opłacają się nie tylko pod względem finansowym, ale i turystycznym. Coś dla siebie znajdą tu rodziny z dziećmi, ale i młode osoby szukające miłego miejsca.
Jeśli interesuje nas historia, koniecznie powinniśmy zobaczyć ruiny miasta Kurion. Kurion jest kolosalny i imponujący. Zwłaszcza godny obejrzenia jest odeon, komponujący się idealnie ze zboczem. Znalazły się także ruiny zwykłych miejsc codziennego użytku, jak łaźnia, stadion czy bazylika. Niedaleko miasta Kurion umieszczone zostało również sanktuarium Apolla. Do dziś istnieją ruiny świątyni oraz domy kapłanów, a wszystko to doskonale zachowane.
Szukając miejsca nad brzegiem morza, warto sprawdzić miasto Amathus. To starożytne miasto, które zachowało się jedynie w ruinach, jednak wciąż robi niesamowite wrażenie na wszystkich zwiedzających. Wciąż są tam kolumny z marmuru, szczątki łaźni czy świątyń.
W Nikozji znajdziemy Muzeum Cypru. Bogata oferta archeologiczna z pewnością zadowoli każdego pasjonata historii. Znajduje się tutaj posąg cesarza rzymskiego Septymiusza, a także posąg Afrodyty. Zebrano tam całą historię Cypru, dlatego szczególnie warto znaleźć się w tym muzeum chociaż na godzinę.
Kurort Pafos zawiera kolejne niespodzianki dla zwiedzających. Są tam na przykład Grobowce Królewskie. Mniej niż 100 grobowców zostało wykutych w skale, co nie jest typowe. W tym samym miejscu, w Pafos, otwarto również Muzeum Archeologiczne. Umieszczono tam słynne mozaiki, odkryte w latach 60. XX wieku.
Wśród szczególnie polecanych dla turystów kurortów wyróżnić można Pafos, Limassol, a także Ayia Napa. Znajduje się tam sporo dobrych restauracji, piękne plaże oraz sklepiki z pamiątkami. Trzeba jednak pamiętać, że często będzie tam również sporo turystów.
Warte obejrzenia będą też miejsca bliskie naturze. Na Cyprze to na przykład Półwysep Akamas. Nada się doskonale na długie podróże. Otaczać nas będzie dzika przyroda. Skaliste trasy zapierają dech w piersiach. Szczególnie ceniona jest plaża Lara Beach. Znajduje się tam rezerwat, gdzie chronione są zagrożone wyginięciem dzikie żółwie. Ten teren jest objęty strefą ochronną w okresie lęgowym. Wówczas istnieją ograniczenia w poruszaniu się po terenie plaży czy pływaniu w pięknym morzu.
Przy Larnace odnajdziemy kolejne wyjątkowe miejsce! Jest tam jezioro Larnaka, całkowicie słone. Zimą jest pełne wody, zaś latem przypomina obszar pełny piasku. Zimą zamieszkują tam urocze flamingi, które z radością poruszają się na tych terenach.
Cypr jest szczególnie wdzięcznym miejscem na urlop. O każdej porze roku jest w miarę ciepło. W okresie zimowym średnia temperatura to 17 stopni, co stanowi całkiem dobry wynik. Jeśli chcemy uniknąć wielu turystów, dobrze jest wybrać takie miesiące, jak maj czy czerwiec. Także październik stanowi doskonałe rozwiązanie. Zdecydowanie warto wyruszyć na Cypr, zwłaszcza biorąc pod uwagę dogodne ceny.

http://www.freehostel.pl/