Herbata – co charakteryzuje ten napój?

0
1371
Herbata – co charakteryzuje ten napój

Trudno wyobrazić sobie dzień bez wypicia herbaty. Napój ten spożywamy bowiem kilka razy dziennie. Podobnie jak kawa, możemy kosztować wiele jego rozmaitych odmian. Dlatego warto wiedzieć, jakie rodzaje są dostępne na naszym rynku.

Herbata – jakie były jej początki?

Chińczycy, według legend, piją herbatę od blisko pięciu tysięcy lat. Najstarsze zapiski na temat tego naparu, jakie przetrwały do naszych czasów, pochodzą natomiast z X wieku p.n.e. Ceremonia parzenia herbaty wykreowała się w Japonii. Napój ten trafił do Kraju Kwitnącej Wiśni na początku IX wieku. Szybko zyskał on ogromną popularność, dlatego też Japończycy stworzyli rytuał jego przyrządzania. Wynikał on z adoracji piękna, które dostrzegano pośród przyziemnych rzeczy. Herbata była jedną z nich. Na Stary Kontynent napar ten dotarł na początku XVII wieku. Początkowo uznawano je za ziele lecznicze. Dlatego sam zwyczaj picia herbaty przyjął się dopiero w XVIII wieku. Początkowo, napar ten był dostępny wyłącznie dla dworu królewskiego. Dziś może z niego korzystać praktycznie każdy człowiek.

Herbata – jakie rodzaje są warte uwagi?

Na rynku jest dostępnych wiele odmian herbaty. Każdy posiada określone właściwości, które można uzyskać dzięki odpowiedniemu przyrządzeniu. Najbardziej znaną odmianą herbaty jest czarna. Wymaga ona zalania wrzącą wodą i parzenia od trzech do pięciu minut. Często pijemy ją z cytryną, szczególnie w okresie zachorowań. Kolejną odmianą tego naparu jest zielona herbata. W celu uzyskania odpowiedniego smaku i aromatu, powinniśmy ją parzyć wodą o niższej temperaturze. Optymalna będzie bowiem 80 stopni Celsjusza. Z jednej porcji możemy zaparzyć nawet trzy herbaty. Podobnie jak w przypadku kaw, herbatę możemy zakupić w każdym sklepie. Jeśli jednak poszukujemy ciekawych rozwiązań do domu, biura, hotelu, czy restauracji, to powinniśmy skorzystać z oferty specjalistów. Jedną z takich firm znajdziesz w tym miejscu http://ctdepot.pl/kategoria-herbaty. Poza wspomnianymi odmianami możemy tam znaleźć chociażby herbaty białe, żółte, z dodatkiem owoców leśnych czy tropikalnych. Dzięki temu możemy wnieść do domu czy firmy powiew świeżości.