Jak wybrać idealny kolor włosów?

0
1465
włosy
fot.: pexels.com

Kobiety są zmiennymi istotami. Nic więc dziwnego, że bardzo często zmieniają odcień swoich włosów. Niektóre zmiany, mogą się jednak okazać bardzo drastyczne. Jeżeli zawsze nosiło się włosy ciemne, to nagła przemiana w blondynkę może być naprawdę szokująca. Wiele kobiet obawia się, że nowy kolor nie będzie im pasował. Jak sprawdzić, czy wybrany kolor będzie odpowiedni?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/bede-wygladala-dobrze-blondzie/

Jak dopasować kolor włosów?

Żadna kobieta nie chce dokonać koloryzacji włosów, a następnie stwierdzić, że podjęta decyzja była nieodpowiednia. Aby się przed tym ustrzec, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Podejmując decyzje o zmianie koloru włosów, zaleca się wzięcie pod uwagę swojego naturalnego koloru skóry, oczu oraz włosów. Ważne jest, aby wszystkie te kwestie odpowiednio współgrały z wybranym odcieniem.

Jeżeli nie jest się pewnym co do wybranego koloru, zawsze można udać się po poradę do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Doświadczony stylista fryzur z pewnością zaproponuje kolor, który będzie idealnie dopasowany. Zanim jednak to fryzjer podejmie decyzje, warto opowiedzieć mu o swoich preferencjach, czy zwrócić uwagę na panujące trendy. Najważniejszy jest komfort klientki, gdyż to ona potem będzie dany kolor nosiła na swojej głowie.

Typy urody

Warto zwrócić uwagę na fakt, że każda kobieta została obdarzona innym rodzajem urody. Fryzjerzy wyróżniają cztery podstawowe typy kolorystyczne takie jak wiosna, lato, jesień oraz zima. Jeżeli chodzi o wiosnę to ma ona zazwyczaj jasną cerę o złocistym zabarwieniu; lato – różowy odcień skóry z delikatnym chłodnym tonem; jesień – cera zarówno jasna, jak i ciemnobrązowa oraz zima – bardzo jasna cera, z niebieskawym wręcz odcieniem.

Pielęgnacja farbowanych włosów

Dobranie odpowiedniego koloru, to tylko połowa sukcesu. Równie ważna jest późniejsza pielęgnacja włosów, dzięki której nie stracą one blasku czy głębi koloru. Najważniejsze produkty, które powinny się znaleźć w kosmetyczce po koloryzacji to m.in. szampon do włosów farbowanych oraz odżywka pielęgnująca.

Preparaty te pozwalają cieszyć się uzyskanym kolorem na dłużej, zachowując jednocześnie zdrowy wygląd włosów. Dzięki nim, włosy będą także gładkie w dotyku.

Przeczytaj też: http://pelnakorzysci.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-nozyczek-fryzjerskich/