Peeling z kwasami – błogosławieństwo dla Twojej cery

0
1320
Peeling z kwasami

Skóra codziennie narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Chociaż wytwarza barierę ochronną, nie zawsze to wystarcza. Nadprodukcja sebum, zmiany hormonalne i wypryski to coś, czego obawia się każda kobieta. Na szczęście powstało rozwiązanie, które pomaga z tym walczyć. Sprawdź, jak peeling z kwasami może wpłynąć na Twoją cerę!

Czym jest peeling?

Peeling to sposób na poprawę wyglądu cery przez złuszczenie naskórka. Zabieg ten usuwa zanieczyszczoną warstwę, co przyczynia się do odnowienia i odmłodzenia skóry. Stanie się ona gładsza, piękniejsza oraz wolna od zaskórników. Cera potrzebuje gruntownego oczyszczenia raz na jakiś czas, dlatego peeling powinien stanowić naturalną część rutyny. Regularne oczyszczanie pomoże w problemach takich jak tłusta i mieszana skóra czy trądzik. Co ciekawe, ten zabieg warto stosować nie tylko na twarz, ale również na całe ciało.

Peeling z kwasami, czyli jaki?

Okazuje się, że w słowie ,,peeling” kryje się mnóstwo metod wykonywania zabiegu. Najpopularniejszy jest obecnie peeling mechaniczny. Polega na zastosowaniu produktu z drobinkami, które ścierają martwy naskórek. Mogą to być pestki malin, truskawek czy inne ziarenka, które nie rozpuszczą się pod wpływem wody. Chociaż to świetna, dająca natychmiastowe efekty metoda, jest dość inwazyjna. Nie nadaje się do stosowania na wrażliwą cerę, gdyż może ją podrażnić. W przypadku problemów z ostrym trądzikiem również nie zaleca się tego rodzaju peelingu, ponieważ zaogni stan zapalny. Najlepszym pomysłem jest skorzystanie z delikatniejszego, aczkolwiek równie skutecznego rozwiązania. Chodzi o peeling z kwasami. Jest on znacznie mniej inwazyjny, a daje doskonałe efekty. Kwasy owocowe, alfa-hydroksykwasy (w skrócie AHA), usuwają obumarły naskórek bez silnej ingerencji. Sam proces złuszczania polega na obniżeniu pH skóry, co rozluźni połączenia komórek skóry, więc znacznie łatwiej będzie je oddzielić. Więcej informacji na temat peelingu z kwasami można znaleźć na przykład na stronie https://phyris.pl/pl/c/Peeling-z-kwasami/16. Zastosowanie profesjonalnych produktów da gwarancję, że zabieg przyniesie oczekiwany rezultat.