Salon i beton dekoracyjny, czyli czy to się może udać?

0
2817

Beton jeszcze niedawno wykorzystywano tylko i wyłącznie we wnętrzach przemysłowych. Natomiast w dobie dzisiejszych czasów przy jego użyciu aranżuje się, zarówno nasze domy, biura i miejsca użytku publicznego. Najczęściej spotyka się go w stylu industrialnym i nowoczesnym, jednak w swojej różnorodnej formie można wykorzystać go również w pomieszczeniach w stylu klasycznym.

Co więcej, przez wzgląd na jego możliwości, można go wykorzystywać w różnorodnych, twórczych i bardzo współczesnych aranżacjach, jednak z pewnością nie sprawdzi się wszędzie. Jak się okazuje już od kilku lat beton dekoracyjny trzyma się mocno w aranżacji wnętrz. Ale jak można go wykorzystać?

Aranżacja salonu – dekoracyjne ściany dopełnieniem wnętrza

Surowy beton świetnie współgra z różnego rodzaju materiałami takimi jak metal, szkło i drewno co daje ogromne możliwości aranżacyjne. Dlatego też warto go zastosować jako dekoracje ścian salonu, w którym znajdują się także metalowe dodatki i przeszklone meble. Takie połączenie pozwoli nam stworzyć wyjątkowo eleganckie wnętrze, a drewniane elementy dodadzą mu dodatkowo przytulności i ciepła. Ponadto, beton dekoracyjny na ścianie można ożywić przy pomocy ciekawej, kolorowej grafice lub obrazem w metalowych ramach. Zadbaj również o oryginalne oświetlenie salonu, które uwydatni wszystkie zalety i walory estetyczne betonowej ściany w salonie i doda wnętrzu oryginalnego, nowoczesnego klimatu.

Dowiedź się więcej o dekoracji ścian z artykułu http://dekoracje-scian.com.pl/dekoracje-scian-w-salonie/

Beton dekoracyjny w aranżacji wnętrz – prawdziwy czy imitacja?

Beton dekoracyjny można zastosować we wnętrzach jako surowy, ale może on być również imitacją betonu w postaci nakładanych na ścianę płyt betonowych, ceramicznych lub farb strukturalnych, które będą do niego łudząco podobne. Surowe wnętrza, które posiadają beton w roli głównej w opinii niektórych osób sprawiają wrażenie niedokończonych, ale o tego rodzaju efekt właśnie nam chodzi. Przy czym można go zastosować w zasadzie wszędzie tam, gdzie ma się na to ochotę, tzn. może znaleźć się na naszych ścianach, suficie lub posadzce, jednak trzeba uważać, aby nie przesadzić. Zdarza się również, że z betonu wykonywane są blaty kuchenne. Jak już wcześniej zauważono beton architektoniczny bardzo dobrze wygląda, jeśli połączymy go ze szkłem lub gładkim drewnem.

dekoracje ścian beton i drewno

Sprawdź jak proste jest wykonanie ściany z tynkiem dekoracyjnym beton http://beton-magnat.pl/instrukcja/

Postarzane drewno – To jest modne!

Poza stosowaniem betonu dekoracyjnego do naszych wnętrz – bardzo modny trend we współczesnych aranżacjach wnętrz stanowi stosowanie postarzanego lub starego drewna. Jednym z naprawdę dobrych sposobów na zaakcentowanie surowego charakteru naszego wnętrza jest podkreślenie odkrytych belek stropowych. Meble lub inne elementy, wykonane ze starego drewna bardzo dobrze wyglądają, właśnie między innymi na betonowych posadzkach.

jak malować drewno

Warto pamiętać, że aby stworzyć taki efekt wcale nie musimy kupować nowych, specjalnie stylizowanych na stare mebli, a wystarczy jedynie odpowiednio je pomalować. Jednak to, jak malować drewno, aby zyskało efekt postarzanego to już zupełnie odrębna kwestia i warto w tym celu zasięgnąć jak najbardziej sprawdzonych opinii. Jednakże rezultat w połączeniu z betonowym wykończeniem ścian z pewnością wart jest takich wysiłków z naszej strony.

Przeczytaj poradnik jak malować drewno http://malowaniedrewna.com.pl/jak-malowac-drewno-lakierobejca/