Sposoby na poranne wstawanie – dysania, czego nie robić?

0
1605
spiąca kobieta

Bardzo duża ilość osób ma problem z porannym wstawaniem. Wielu z nas nawet kiedy zadzwoni budzik bardzo często włącza drzemkę i idzie spać dalej z myślą: ,,Jeszcze 5 minut’’. Kończy się to zazwyczaj tym, że możemy nawet zasnąć do pracy lub do szkoły. Co zrobić, żeby nie zaspać? Co jest przyczynną porannych trudności ze wstawaniem?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/sposoby-na-poranne-wstawanie/

Dysania – czym jest?

Problem ze wstaniem z łóżka i ciągłe przeciąganie pobudki nazwane zostało dysanią lub inaczej klinomanią. Te nazwy chociaż nie są objawami żadnej choroby to wiele osób dotyka dysania. Występuje ona zazwyczaj na podłożu psychicznym. Osoby, którym ona dokucza bardzo często mają powiązane inne choroby takie jak np. depresja lub nerwica.

Jeżeli jednak bezsenność dotyka Ciebie powinnaś przejść się do lekarza i zaczerpnąć do niego rady, jakie zalecenia stosować oraz w razie konieczności jakie leki przyjmować?  Im szybciej zdecydujecie się sięgnąć po poradę eksperta, tym lepiej dla was.

Trudne wstawanie rano

Jeżeli problem ze wstawaniem rano dotyczy was, to zacznijcie od przeanalizowania swojego dnia, jego rozkładu oraz tego co robicie przed zaśnięciem. Z pewnością duża część z was ma tak, że przed snem sprawdza wszystkie media społecznościowe. Podobna sytuacja jest wtedy, gdy oglądacie jakiś serial i co pół godziny wmawiacie sobie, że to już ostatni odcinek. To sprawia, że w łóżku jesteście już od 22, a kładziecie się spać po 2 w nocy. Zobaczcie ile czasu wtedy tracicie, a moglibyście przeznaczyć go na sen i w rezultacie, bardziej się wyspać.

Elektronika przed snem

Wieczorem cała elektronika powinna zniknąć z zasięgu naszego wzroku. Im szybciej uda wam się zasnąć, tym więcej czasu na sen będziecie mieć. Przeciętnie powinniśmy spać około 8 godzin dziennie. Dobrze jest przyzwyczaić siebie i swój organizm do takiego trybu. Spróbujcie wstawać wcześniej również w weekend. Może nie jest to zbyt optymistyczna wizja, ale z pewnością będziecie wstawać znacznie szybciej i łatwiej w tygodniu.

Zobacz też: http://www.diapazon.pl/jak-zaczac-uprawiac-sport/